Pokyny k pobytu

Registrace ubytovaných 

Pokud jste do příjezdu zatím nevyplnili údaje o každém ubytovaném, je třeba vyplnit ubytovací formuláře nejpozději s příjezdem. Nejjedodušší je vyplnění každé osoby (včetně dětí) na našem webovém formuláři. Je samozřejmě možné vyplnit i papírovou formu. 

Odpadky 

Odpadky - směsný odpad patří do popelnice venku. Jejich vývoz probíhá vždy v pondělí. Proto je popelnici nutné umístit poblíž komunikace (většinou je tam připravená od ubytovatele) a po svozu odpadu doporučujeme její přemístění před dům. Plasty a sklo mají své plastové popelnice v garáži. 

Wifi připojení

K dispozici je wifi síť společnosti O2 prostřednictvím mobilního signálu, stabilnější a silnější připojení není v lokalitě dostupné.

Připojení :

Username: dumpernink.cz

Password: Dumpernink01

Televize 

TV přijímač v obývací místnosti je napojen na české anténní vysílání a na satelit pro německy hovořící ubytované (Astra 19,2°E).

Pokud je k dispozici TV i v ložnicích -  ve 3.patře, opět je napojena na TV anténu,  v ložnici ve 2.patře je připojení na pokojovou anténu a je třeba ji správně umístit a nasměrovat. 

TV umožňuje datové služby, jsou však omezeny rychlostí internetového připojení. 

Topení a teplá voda

Ústřední plynové topení je ovládáno námi na dálku. Ubytovaní mají možnost regulace na úrovni radiátorů. Nikdy neregulujte radiátor v kuchyni, ten byl měl být vždy v provozu. Ostatní radiátory jsou zcela na vašem nastavení, nenastavujte na nižší úroveň než *. Před odjezdem prosím v patrech nastavte stupeň 2-3, v suterénu vždy *.

Po delším výpadku elektrické energie (v případě silných vichřic) se může stát, že topení je třeba restartovat. Jedná se o jednoduchý úkon, v případě výpadku nás kontaktujte. 

Bojler na teplou vodu je nastaven na cca 60 stupňů. V případě velké spotřeby se může stát, že bude třeba na další teplou vodu chvíli počkat. V této době kotel preferuje výrobu teplé vody a funkce topení je pozastavena. Jedná se normální stav. 

Krbová kamna, venkovní ohniště a zahradní nábytek 

Krbová kamna v obývacím pokoji je možné použít - topí se výhradně dřevem. Pokud máte zájem o dřevo od nás, je možné použít bukové brikety za poplatek 150 Kč / 10 kg. POZOR TEPLOTNÍ ČIDLO PRO CENTRÁLNÍ VYTÁPĚNÍ JE UMÍSTĚNO V TÉTO MÍSTNOSTI - V PŘÍPADĚ ZVÝŠENÍ TEPLOTY KRBOVÝMI KAMNY DOJDE K OMEZENÍ DODÁVKY TEPLA DO VŠECH OSTATNÍCH MÍSTNOSTÍ. V letní sezóně je k dispozici klasické venkovní ohniště za domem (dřevo viz krbová kamna) a také zahradní nábytek umístěný v zahradním domku. Kód na zámek je stejný jako kód na schránku s klíči od domu.  Zahradní nábytek při  špatném počasí a při ukončení pobytu prosím uložte zpět do domku. 

Standardní nastavení teploty   

Teplota je od nás nastavena pro obývací pokoj v zimní sezóně na 21°C (7:00-9:00, 16:00-23:00), na 20 °C (9:00-16:00, 23:00-7:00). V letní sezóně na 21,5 °C (19:00-23:00), 23:00-19:00 se nevytápí. Toto nastavení lze na požádání změnit (pouze námi přes aplikaci). Vzhledem k vysokým nákladům na plyn je třeba zvážit vyšší teploty (hradíte skutečnou spotřebu).

Povlečení a ručníky, pračka a sušička  

(Všechna lůžka jsou v době příjezdu čistě povlečena a k dispozici je ručník pro všechny ubytované osoby. Při ukončení pobytu si dovolujeme vás požádat o svlečení lůžkovin z postelí, které jste používali a uložení ručníků na místa, kde bude možné, aby proschnuly. Pračka a sušička umístěné v suterénu nejsou určeny pro ubytované.  

Ukončení pobytu -  prosba ubytovatele 

V případě, že se s vámi při odjezdu osobně nepotkáme,  může se stát, že vás požádáme o pár jednoduchých úkonů  - 

- bojleru nastavit na 0 viz obrázek,

- topení na stupeň * proti zámrazu v místnostech v suterénu, zejména pokud jste je používali na šušení oblečení nebo vybavení a na stupeň 2-3 v obytných místnostech.

Pobyt s domácími mazlíčky 

Za poplatek je možné ubytovat domácí mazlíčky. V případě venčení na zahradě. prosíme o sbírání hromádek ze zahrady a jejich uložení do směsného odpadu ve venkovní popelnici. Upozorňujeme, že v zimním období je na pozemku a v okolí velké množství sněhu a venčení psů je trochu obtížnou záležitostí. 

Parkování  

Před domem je možné parkovat až 3 osobní automobily, v místě vjezdové brány se vejdou 2 vozy za sebe. Garáž není určena na parkování, lze tam odložit obuv, vybavení na lyžování, jízdní kola, případně další vaše osobní věci.  

Vyúčtování energií a vody (neplatí pro rezervace booking.com a Airbnb)

V rámci plateb za pobyt zaplatíte i zálohu 3.000 Kč na úhradu skutečné spotřeby elektřiny, plynu a vody. V den ukončení pobytu dojde k odečtu spotřeby.  Pokud bychom nebyli na začátku nebo konci pobytu osobně přítomni, požádáme vás o fotografie měřidel. Jejich umístění je následující viz obrázky: 

Voda - spíž v suterénu domu

Elektřina - plastová skříňka na domě (lze otevřít bez  klíče)

Plyn - sloupek s revizní skříňkou na hranici pozemku blízko sloupu pouličního osvětlení (oranžový plastový klíček je umístěn  ve  skříňce  elektoměru)

Aktuální ceny energií a vody od 1.7.2022:

Elektřina                     8,66 Kč / kWh + 85 Kč/týden

Plyn                              33,71 Kč /m3

(3.194,86 Kč /MWh, přepočtový koeficient na m3 - 10,55)

Voda                              79,46 Kč / m3


Odkazy a tipy na lyžování a výlety po okolí 

Komplexní informace o Karlovarském kraji      https://www.zivykraj.cz

Ski areál Klínovec                    https://www.klinovec.cz

Ski areál Plešivec                      https://www.skiarealplesivec.com

Ski areál Velflink Pernink.   https://www.skiarealpernink.cz

Pavel Langr, IČ 61050784
Všechna práva vyhrazena 2022
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!